Skip to main content

קרם עם רטינול: 7 טיפים של מומחים

קרם עם רטינול: 7 טיפים של מומחים

רטינול לעור, אשר דרמטולוגים מהללים אותו כמוצר הטוב ביותר לעור, מהווה אלטרנטיבה לטיפול במגוון רחב של בעיות דרמטולוגיות.

לשם מה משמש הרטינול?

נגזרת זו של ויטמין A יעילה כנגד סימני הזדקנות כגון קמטי הבעה, קמטים, אובדן ברק וגוון עור בלתי אחיד.

כיצד להשתמש בקרם עם רטינול

 

img2_1.jpg

לשם מה משמש הרטינול?
 

האם ברצונך לדעת כיצד להפיק את המיטב ממוצרים עם רטינול? בעת שילוב מרכיב עוצמתי זה בשגרת טיפוח העור שלך, חשוב שתעשי זאת על פי מספר כללים חשובים. Rebecca Bennett, המומחית של ניוטרוג'ינה לטיפוח העור, מסבירה את שבעת הכללים העיקריים לשימוש ברטינול:

 1. התחילי להשתמש ברטינול בהדרגה

  רטינול הוא נגזרת יעילה מאוד של ויטמין A. הוא חודר עמוק לתאים, מה שהופך אותו לאחד ממרכיבי הטיפוח היעילים ביותר שתוכלי לרכוש ללא צורך במרשם. מסיבה זו, מומלץ להגדיל את המינון בהדרגה.

  אם עורך רגיש, עדיף להשתמש ברטינול רק פעמיים בשבוע במשך השבוע הראשון. אם עורך מגיב טוב, את יכולה להשתמש בו עד שלוש פעמים בשבוע, לאחר מכן ארבע פעמים, וכן הלאה.

  אם סוג עורך רגיל את יכולה להתחיל להשתמש ברטינול כל שני לילות, ובהמשך, לאחר שעורך הסתגל, תוכלי להשתמש בו מידי לילה. ייתכן וזה ייראה לך כתהליך איטי, אך סבלנותך תשתלם לך הודות לתוצאות הנהדרות!

 2. עורך רגיש? נסי ותלמדי:

  רק בגלל שאת בעלת עור רגיש לא אומר שאת צריכה להימנע לחלוטין מרטינול. שימוש בתכשירים עדינים יותר ונקיטת אמצעי זהירות בעת התחלת השימוש בו יאפשרו לך לדעת כיצד עורך מגיב. קראי עוד על איך להתחיל להשתמש ברטינול במדריך למתחילות אודות השימוש בקרם עם רטינול.

 3. תגובה זמנית הינה תופעה רגילה:

  כאשר את משתמשת ברטינול בפעם הראשונה, אדמומיות, תחושת חום, או התקלפות של העור הן תופעות רגילות בזמן שעורך מסתגל למרכיב החזק הזה. אלו הם סימנים זמניים המצביעים על כך שהרטינול פועל.

  בעוד עורך מסתגל, זיכרי למרוח מידי יום קרם לחות המותאם לסוג עורך. אם את סובלת מעור מתקלף, הימנעי משפשוף העור מכיוון שהדבר רק יגרה אותו יותר, ואל תשתמשי בטונר חומצי או תכשירים אחרים המכילים חומצות. אם הבעיה חורגת מעבר לגירוי קל, עייני בשאלות הנפוצות בנושא רטינול כדי שתדעי מה עלייך לעשות.

  משך הזמן שלוקח לעור להתרגל לקרם רטינול משתנה, אך רוב סוגי העור הרגילים מסתגלים במהלך השבועיים עד ארבעת השבועות הראשונים לשימוש.

  עדיף להשתמש בקרם רטינול במהלך הלילה מכיוון שמדובר במרכיב רגיש לאור. כאשר משתמשים ברטינול יש להקפיד תמיד למרוח קרם הגנה במהלך היום, מכיוון שקרם רטינול עלול לגרום לכך שעורך יהיה יותר רגיש לאור השמש.

 4. כשמדובר ברטינול - פחות זה יותר:

  מריחת כמות רבה של רטינול אינה מעלה את יעילותו. כמות בגודל אפונה הינה די והותר למריחה על הפנים והצוואר. מאחר והעור יכול לספוג רק כמות מסוימת, מריחת כמות גדולה יותר רק תבזבז את המוצר ותגביר את הסיכון לגירוי.

 5. השתמשי בקרם שפותח במיוחד עבור מתאר העיניים:

  האזור סביב העיניים רגיש במיוחד, ולכן עדיף תמיד להשתמש בקרם שפותח במיוחד למתאר העיניים.

  ניוטרוג'ינה® CellularBoost קרם עיניים למניעת קמטים מכיל רטינול, אולם מעורבב בקפידה על מנת להבטיח שייקלט היטב על ידי האזור הרגיש סביב העיניים. בנוסף, הוא נטול בשמים ובכך מסייע למזער גירויים.

  לפני השימוש סביב העיניים מומלץ קודם לנסות סוגי קרמים אחרים עם רטינול על עור פניך, מכיוון שהעור באזור זה עדין יותר ועלול להיות רגיש מאוד.

 6. הימנעי מרכיבים שמתחרים זה בזה:

  כאשר את משתמשת במוצרים עם רטינול עדיף שתימנעי משימוש בחומצות או פילינג מכיוון שהם עלולים להגביר את הסיכון לרגישות במידה ניכרת. אם את עוברת טיפול פנים או הליך כלשהו בעת שימוש במוצרים עם רטינול, הקפידי לדון על כך עם הרופא שלך, כך שניתן יהיה להתאים לך את הטיפול הנכון.

 7. היכן ניתן למצוא מוצרים עם רטינול?:

  רטינול הוא אחד המרכיבים במספר תכשירי אנטי אייג'ינג שתוכלי למצוא בבתי מרקחת, חנויות טבע וחנויות מקוונות. הן ניוטרוג'ינה ® Cellular Boost קרם פנים מרוכז במיוחד למניעת קמטים והן קרם עיניים למניעת קמטים מכילים רטינול וחומצה היאלורונית. המוצר המרוכז אידיאלי לטיפול בסימני הזדקנות ספציפיים, כגון קמטים עמוקים, בעוד שקרם העיניים הינו נטול בשמים ופותח במיוחד להפחתת הסיכון לגירוי באזור הרגיש כל כך סביב העיניים.