Skip to main content

כיצד לזהות את סוג העור: מדוע זה כל כך חשוב?

כיצד לזהות את סוג העור: מדוע זה כל כך חשוב?

כולנו רוצות עור מושלם וזוהר, אך אין אסטרטגיה אחת שמתאימה לכולן. לכן כה חשוב לדעת מה סוג העור שלך, כדי שניתן יהיה לטפח אותו בעזרת מוצרים ספציפיים.

הצעד הראשון לשמירה על עור מושלם ובריא הוא ההבנה שישנם סוגי עור שונים, ולשם כך חשוב לך לדעת את סוג עורך. הרי לא היית אוכלת מאכלים שגורמים לך לאלרגיה רק בגלל שסיפרו לך שהם בריאים, נכון? כנ"ל לגבי עורך! השימוש במוצרים שאינם מתאימים לסוג העור שלך אינו יעיל ואף עלול להזיק.

העור מחולק לחמש קטגוריות: רגיל, שמנוני, מעורב, יבש ורגיש. בטוח שעורך עונה על אחת מהקטגוריות הללו באופן מושלם. למרות שהעור יכול להשתנות בעקבות שינויי מזג האוויר, מצב בריאותי ותהליכי הזדקנות, סוג העור הינו עניין גנטי והוא נשמר לאורך כל החיים.

עם זאת, חשוב לא לבלבל בין סוגי עור לבין בעיות דרמטולוגיות. בעיות בעור הן בעיות שמופיעות בסוגי העור השונים. למעשה, במקרים מסוימים אנשים עם סוגי עור שונים עלולים לסבול מבעיות זהות. בעלי עור רגיש או יבש, למשל, נוטים לסבול מגירויים.

זהי את סוג העור שלך

 

neutrogena_pho_cus1_15493396_1.jpg

זהי את סוג העור שלך
 

האם את רוצה לדעת מהו סוג העור שלך ולגלות את הסוד שיגרום לו להיראות טוב יותר? עני על חמש השאלות הללו כדי להסיר את כל ספקותייך ולגלות מהו סוג עורך.

 1. עור רגיל

  אם אין לך הרבה פצעונים, הנקבוביות שלך קטנות, ועורך בדרך כלל אינו מגורה או אדום, כנראה שיש לך עור רגיל. סוג עור זה הוא בדרך כלל מאוזן, אינו יבש או שמנוני מדי, ואין בו כתמים.

  מכיוון שעורך רך ועמיד, הוא מקבל היטב את רוב החומרים הפעילים המשמשים במוצרים לטיפוח העור, כך שקניית מוצרי יופי היא עבורך דבר של מה בכך . עם זאת, חשוב שתגני על עצמך באמצעות קרם הגנה כל יום מפני הנזק שנגרם על ידי קרני UV, ושתאזני את רמת המתח או את התזונה שלך אם מופיע פצעון כלשהו.

 2. עור שמנוני

  עור שמנוני מתאפיין בנקבוביות גדולות, בתחושה שמנונית לאורך כל היום, ובפגמים. אמנם נכון שבסוג זה של עור קצת יותר קשה לטפל, אך לוקח יותר זמן לפני שהוא מתחיל להראות את סימני ההזדקנות. ואלו הן חדשות טובות!

  אצל אנשים בעלי עור שמנוני, בלוטות החֵלֶב עובדות שעות נוספות, וכאשר עודף השומן מתערבב עם לכלוך ותאי עור מתים, מתחילים להיווצר פצעונים. מחקרים מצביעים על כך ש- 40-55% מהמבוגרים הם בעלי עור שמנוני וסובלים מאקנה מאוחר.

  על ידי שימוש במרכיבים אנטיבקטריאליים המאזנים את כמות השומן תוכלי לשלוט בבעיות אלו ולמנוע את ההתפרצויות. טעות נפוצה שאנשים עם עור שמנוני עושים, ותוך כדי כך מחמירים את הבעיה, היא ניקוי-יתר. כדאי להימנע משימוש במוצרים רבים מידי ולכבד את שגרת הניקוי היומית שלך.

 3. עור מעורב

  אם יש לך תחושה שמנונית באזור ה- T, אך שאר חלקי הפנים מאוזנים, יש לך עור המכונה עור מעורב. בסוג עור זה השומן נוטה להצטבר באזור ה- T, המורכב מהמצח, האף והסנטר, אך בשאר חלקי הפנים יש מראה רגיל. היות ובלוטות החֵלֶב עובדות שעות נוספות באזור ה- T, ניתן לצפות שתרגישי שהלחיים יבשות.

  השילוב של שמנוניות וקילוף עלול לגרום לפצעונים ונקודות שחורות מדי פעם. שימוש קבוע בתכשיר ניקוי עדין וקרם לחות קל ישמור על מראה נקי ובריא יותר של עורך.

 4. עור יבש

  העור שלך מרגיש מתוח, מחוספס או מתקלף? יתכן שיש לך סוג עור יבש! עור יבש שומר פחות על לחות בהשוואה לעור רגיל, ובלוטות החֵלֶב מפרישות פחות שומן, מה שגורם להתקלפות העור ולהופעת קווי הבעה. למרות שמאפיינים אלה גורמים לעור להיראות עמום ומבוגר, החדשות הטובות הן שישנם פתרונות פשוטים מאוד לבעיות יובש בעור.

  שמני פנים, קרמים ומשחות לחות יעילים בהענקת יותר נפח לעורך אם את משתמשת בהם פעמיים ביום. את יכולה גם להשתמש בפילינג עדין אחת לשבוע להסרת הצטברות תאי עור מתים, על מנת לאפשר לעור הצעיר והרענן שמתחת - לזרוח.

 5. עור רגיש

  עור רגיש מתאפיין בכך שהוא אדום, מגורה או גבשושי. למרות שכל סוגי העור יכולים להגיב לא טוב לחומרים פעילים שונים או לגורמים סביבתיים, העור הרגיש מסמיק בקלות רבה ונוטה להפוך לאדום לאחר שימוש במוצרים מסוימים לטיפוח העור. סוג זה של עור נוטה גם להיות דק יותר, הנקבוביות שלו קטנות יותר, ולעיתים הוא יותר יבש.

  חומרי ניקוי חזקים, אלכוהול ובשמים גורמים לגירוי במקרה של עור רגיש. אם יש לך סוג כזה של עור, בחרי במוצרי עור עם פעולה עדינה ומרגיעה, כגון מוצרים עדינים במיוחד ונטולי בושם.